POSTER COMPETITION RESULT

Merit Name of Student Name of Institute
Poster Comp: 001 – M.C.H. (ANM)
1st Prize Ms. Divya R.Sankhe Cama And Albless Hospital
Poster Comp : 002 Midwifery
1st Prize Ms.kajal R.Thakre
Ms.Divya R.Sankhe
MS.Shubheccha S.Patil
Cama And Albless Hospital
2nd Prize Ms.Sonali Pawar Civil Hospital, Sindhudurg
Poster Comp: 003 Neurotransmitter
1st Prize Ms. Hrithika Arjun Suhki
MS. Yukta Banote
Ms. Tanvi Gawade
L.T.CON.SNDT
2nd Prize MS. Swarupa Girkar
Ms. Soniya Shinde
Harila Bhagwati Hospital
3rd Prize Ms. Hira Hussain AFMC, Pune
Consolation Ms.Jyotsna Joshi Sau Minatai TINE
Poster Comp : 004 – First Aid
1st Prize Ms. Nisha Dandekar
Ms. Shalon Shiny
Ms. Akansha P.
L.T.CON, SNDT
2nd Prize

Ms. Pradnya Dilip Suradkar K.E.M. Hospital
3rd Prize Ms.Madhu Kudale
Ms.Kirti Shukla
Ms.Vinita Kumari
INHS.Ashwini
Consolation Ms.Prajakta Mokal
Ms. Nikita Bhandari
Ms. Tanvi Patil
SMTINE
Poster Comp : 005 – Med-Surg Nsg
1st Prize MS. Mital Vasave R.N. Cooper Hospital
2nd Prize Ms. Jyoti Pimple H.B.M.G. Hospital
3rd Prize Ms. Shahin Ansari I.G.G.M.C.Nagpur
Consolation Ms. Sayali Sawant L.T.M.G.Hospital
Poster Comp : 006 – Ped. Nsg
1st Prize MS.Ashwini Manchekar Bombay Hospital CON
2nd Prize Ms. Suchita Shinde B.Y.L. Nair Hospital
3rd Prize Ms. Akshada Gaikwad
MS. Sakshi Koli
SMTINE
Consolation Ms. Kajal Jadhav Seva Mandal Edu Society
Poster Comp : 007 – Psy Nsg
1st Prize Ms.Mayuri Sable
MS. Mayuri Yedge
Ms. Jeen Thomas
L.T.CON,SNDT
2nd Prize Ms. Mehek
Ms. Linu
Ms. Nisha
Holy Family INE,Kurla
3rd Prize

MS. Gunjan Morade
Mr. Khushal Godkhinde
Ms. Pratiksha Munjewar
SRMMCON Wardha
Consolation Ms. Pooja Kubal
Ms. Trupti Karhe
Ms. Amita Vasale
M.G.M.Hospital, Parel
Poster Comp : 008 – Comm. Nsg
1st Prize Ms.Sanjeevani Borade
MS. Manasi Patil
Ms. Steffy Mathew
L.T.CON, SNDT
2nd Prize Ms. Kajal Shah
Ms. Pooja Gawas
SMTINE
3rd Prize Ms. Arti Ingale HBMG Borivli
Consolation Ms. Vaishnavi Sarode R.N. Cooper Hospital
Poster Comp : 009 – Obst. Nsg
1st Prize Ms. Vaibhaavi Gharat Seva Mandal Edu Society
2nd Prize Ms. Sayali Sawant R.N. Cooper Hospital
3rd Prize Ms. Snehal Gurav L.T.M.G. Hospital
Consolation MS. Shradhha Saroj IGGMC, Nagpur
Poster Comp : 0010 – SNA Activities In India
1st Prize Ms. Vaishnavi Shibe HBMG, Borivli
2nd Prize Ms. Ashvini Rane K.E..M. Hospital
3rd Prize Ms. Falguni
MS. Jagruti
Ms. Nikita
Holy Family INE, Kurla
Consolation Ms. Sneha Gavit R.N. Cooper Hospital
Poster Comp : 0011 – History and trends in Nursing
1st Prize MS. Vrushali Patil HBMG, Borivli
2nd Prize Ms. Namrata Malgavi
Ms. Shilpa Dhavale
Ms. Sayali Makasare
L.T.CON, SNDT
3rd Prize Ms. Ravina Tilve Civil Hospital, Sindhudurg
TOP

QUIZ COMPETITION

Merit Name of Student Name of Institute
1st Prize Ms. Nidhi Parmar
MS. Yamini Yadav
Ms. Chuski Angmo
INHS, Ashwini
2nd Prize Mr. Kamal Meshram
Ms. Nutan
Mr. Ashish Khobragade
Suretech CON
3rd Prize Ms.Manisha Togre
Ms.Pranali Sakpal
Ms.Gauri Mhaske
Bel Air CON, Panchgani
ESSAY COMPETITION – MARATHI
1st Prize Ms.Vaishali Chavan B.J. Med. CON
2nd Prize Ms. Namrata Chaudhary R.N.Cooper Hospital
3rd Prize Ms. Runali Patil M.G.M. Hospital, Vashi
ESSAY COMPETITION – HINDI
1st Prize Ms. Priyanka Abnave V.S. General, Thane
2nd Prize/td>

Ms. Misbah Shaikh Sevamandal
ESSAY COMPETITION – ENGLISH
1st Prize/td>

Ms. Sayli Ghadge K.E.M.Hospital
2nd Prize Ms. Divya Eldhose I.N.H.S. Ashwini
3rd Prize Ms.Sinumaol Jose
Ms.Isha Shende
SRMMCON
L.T. CON, SNDT
EXTEMPORE SPEECH – MARATHI
1st Prize Ms. Amisha Gaikar Seva Mandal Edu Society
2nd Prize Ms. Pooja Kangane B.Y.L.Nair Hospital
3rd Prize Ms.Prajakta Padwal M.G.M.Hospital,Parel
EXTEMPORE SPEECH – ENGLISH
1st Prize Ms. Madhu Kudale I.N.H.S.Ashwini
2nd Prize Ms.Giselle Pareira Holy Family INE, Kurla
3rd Prize Ms.Alicia Fernandes L.T.CON,SNDT
EXTEMPORE SPEECH – HINDI
1st Prize Ms. Aishwarya Nagap SMTINE
ON THE SPOT PAINTING
1st Prize Ms. Simran Rakhuri CON INHS Ashwini
2nd Prize Ms. Tejas Bhagat Bharti Vidyapeeth, Pune
3rd Prize Ms. Vijita Karunya KJ Sommaiya
PENCIL SKETCH
1st Prize Ms. Karishma Dharde PD Hinduja
2nd Prize Ms. Raveena Tilwe Civil Hospital Sindhudurg
3rd Prize Ms.Tejas Bhagat Bharti Vidyapeeth, Pune
FLOOR DECORATION
1st Prize

Ms Pratiksha Parab B.Y.L.Nair Hospital
2nd Prize Ms. Pooja hande KJ Sommaiya
3rd Prize Mr. Mukund S Gade Gokhale Education society Nashik
MONO ACTING
1st Prize Mr. Nishad Thale KJ Sommaiya
2nd Prize Ms. Khushboo Mulani B.Y.L. Nair Hospital
3rd Prize Ms. Jacintha Khako Bel Air CON, Panchgani
Consolation Ms. Mayuri Bohare
Ms. Shreya Aaguane
L.T.M.G.Hospital
Seva Mandal Edu Society
PERSONALITY CONTEST – FEMALE
1st Prize Ms. Felicia Marbonaig Bel Air CON, Panchgani
2nd Prize Ms. Chandana Suresh AFMC, Pune
3rd Prize Ms. Pranali Jadhav SMTINE
PERSONALITY CONTEST – MALE
1st Prize Mr. Pratik Salve Bharti Vidyapeeth Pune
2nd Prize Mr. Saurabh Gawade PIMS Loni
TALENT NIGHT
1st Prize SRMM CON, WARDHA Mr. Devendra Pahune and Grp
2nd Prize Sau Minatai Thakre INE Ms. Pranali Jadhav and Grp
3rd Prize St Georges Hospital Ms. Sarika Bhangre
Consolation Krupa Sam Bharti Vidyapeeth, Pune
TOP